چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

chocolate cake1

کیک شکلاتی

3 هزار بازدید
1/5 ساعت
مواد لازم
تخم مرغ - 3 عدد
شکر - 150 گرم
وانیل - 1/4 قاشق چایخوری
آبجوش - 1 قاشق سوپخوری
روغن مایع- 150 گرم
پودر کاکائو - 3 قاشق سوپخوری
آرد - 230 گرم
بیکینگ پودر - 2 قاشق مرباخوری
شیر - نصف پیمانه
شربت (شهد)- نصف پیمانه
خامه قنادی - 150 گرم

طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی:

سفیده را با همزن بقدری میزنیم تا سفت شود و از ظرف نریزد.

زرده تخم مرغ ، وانیل و شکر را با هم مخلوط کرده و با همزن می زنیم یک قاشق سوپخوری آبجوش (باعث مرطوب شدن و لطیف شدن کیک میشود) اضافه میکنیم و با همزن زده تا کرم رنگ شود.

پودر کاکائو را به روغن اضافه کرده و با قاشق هم می زنیم و بعد از حل شدن پودر کاکائو آن را به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه کرده و مجدداً با همزن می زنیم .

پیکینگ پودر و آرد را مخلوط کرده و از الک رد می کنیم و به مخلوط زرده تخم مرغ در چند مرحله اضافه کرده و مابین مراحل شیر نیز اضافه میکنیم (یعنی کمی آرد و بیکینگ پودر اضافه و با همزن زده و کمی شیر اضافه و با همزن زده و دوباره آرد و بعد شیر) در آخر با لیسک سفیده را به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه میکنیم و همه مواد را به یک جهت به صورت دورانی هم می زنیم . قالب پاند یا قالب گرد انتخاب کرده کف و دیواره آن را چرب کرده و ته آن را کاغذ روغنی می اندازیم و مایه کیک شکلاتی را داخل آن ریخته و در فر به مدت 40 تا 50 دقیقه در طبقه وسط با دمای 175 درجه سانتیگراد قرار می دهیم.

بعد از پختن کیک و خنک شدن آن ، بوسیله یک چاقوی اره ای کیک را لایه لایه برش می زنیم و روی یک لایه را با شهد مرطوب کرده و خامه شیرین شده قنادی را که 4 دقیقه با همزن زده به کمک قیف و ماسوره یک ردیف خامه می گذاریم و لایه بعد را روی آن گذاشته و بعد از مرطوب کردن کیک ، به روش قبل خامه گذاشته و لایه آخر را روی آن میگذاریم و کیک شکلاتی را تزیین میکنیم.

برای تهیه شهد یا شربت: 1 پیمانه شکر و نصف پیمانه آب روی حرارت کم گذاشته تا بجوشد و قوام بیاید.

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها
  • نگین گفته:
    خامه قنادی را قنادیها دارند میشه بجای آن از خامه فرم گرفته که در سایت هست استفاده کرد
دیدگاهتان را بنویسید