چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

strawberry-cheese-cake

چیز کیک توت فرنگی

2.3 هزار بازدید
1 ساعت
مواد لازم

آرد – 150 گرم 
شکر – 150 گرم
تخم مرغ – 6 عدد
وانیل- ¼ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر – 1 قاشق چایخوری 
آب جوش – 3 قاشق سوپخوری 
مواد میانی چیزکیک توت فرنگی
خامه قنادی – 300 گرم 
پنیر خامه ای – 100 گرم 
پوره توت فرنگی – 1 پیمانه 
پودر ژلاتین – یک و نیم قاشق سوپخوری
آبسرد – نصف پیمانه 
رنگ قرمز خوراکی – 1 قطره

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی:
زرده و سفیده را جدا میکنیم ، سفیده را به قدری با همزن برقی می زنیم تا پف کند و از کاسه نریزد سپس یک قاشق شکر را به تدریج اضافه و تا حل شدن شکر در سفیده آن را با همزن می زنیم.

زرده تخم مرغ ، وانیل ، مابقی شکر و آبجوش را اضافه میکنیم و با همزن حدوداً 6 دقیقه می زنیم تا کشدار و کرم رنگ شود. (حتماً در طی زمان زدن زرده ، باید دور ظرف را با لیسک تمیز کرد و دوباره شروع به زدن نمود.)

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار از الک رد میکنیم و به تدریج به زرده تخم مرغ اضافه میکنیم در آخر سفیده فرم گرفته شده را اضافه و به آرامی و در یک جهت با زرده مخلوط میکنیم.

فر را از قبل گرم کرده و قالبی به قطر 28 یا 30 سانتیمتری را انتخاب کرده و کف آن را چرب و کاغذ روغنی می اندازیم و روی کاغذ روغنی را نیز چرب و آردپاشی میکنیم آرد اضافه را خالی کرده و مایه کیک را داخل قالب ریخته و به مدت 40 تا 45 دقیقه طبقه وسط با حرارت 175 درجه سانتیگراد در فر قرار میدهیم. بعد از پختن و سرد شدن روی کیک را با چاقو به صورت دایره برش زده و داخل کیک را خالی میکنیم.

پودر ژلاتین را با آب مخلوط کرده و روی حرارت غیرمستقیم (روش بن ماری)  قرار میدهیم تا پودر ژلاتین حل شود.

پنیر خامه ای ، خامه قنادی ، پوره توت فرنگی ، یک یا دو قطره رنگ خوراکی قرمز و ژلاتین سرد شده را با هم مخلوط میکنیم . مواد آماده شده را داخل کیک ریخته و چیز کیک توت فرنگی را به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار می دهیم.

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این آموزش ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید