چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

cookie

شیرینی شکلاتی مغزدار

2.6 هزار بازدید
1 ساعت
مواد لازم
کره – 125 گرم
شکر قهوه ای – 80 گرم
تخم مرغ – 1 عدد
وانیل – ¼ قاشق چایخوری
عسل- 1 قاشق سوپخوری
آرد – 220 گرم
بیکینگ پودر – 1 قاشق چایخوری
گردوی پودر شده – 50 گرم
شکلات چیپسی – 50 گرم
گردوی خرد شده – به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی شکلاتی مغزدار

طرز تهیه شیرینی شکلاتی مغزدار:

کره نرم شده در دمای محیط (البته نباید خیلی نرم باشد) ، شکر قهوه ای ، تخم مرغ ، وانیل و عسل را با هم مخلوط و با درجه تند همزن برقی به مدت 1 دقیقه هم می زنیم تا کاملاً با هم ترکیب شود. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه میکنیم با همزن خاموش کمی مواد را هم زده تا آرد بیرون پاشیده نشود و بعد همزن را روشن میکنیم ، سپس گردوی پودر شده را اضافه و با همزن برقی کمی هم میزنیم تا کل مواد با هم مخلوط شود بعد با دست خمیر را کمی ورز میدهیم و روی خمیر را با نایلون پوشانده و به مدت نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم .

سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و از خمیر آماده شده گلوله های به اندازه یک گردو درست میکنیم و کمی فشار می دهیم تا پهن شود شکلات چیپسی و یک تکه گردو برای تزیین روی شیرینی شکلاتی مغزدار قرار می دهیم شیرینی ها را در سینی فر با فاصله میگذاریم سینی فر را به مدت 15 تا 20 دقیقه با حرارت 175 درجه سانتیگراد در طبقه وسط قرار میدهیم . (فر را از قبل گرم میکنیم)

نکته : بعد از 10 دقیقه که شیرینی شکلاتی مغزدار را در فر گذاشته ایم باید از زیرِ کاغذ روغنی شیرینی را نگاه کنیم اگر تغییر رنگ داده باشد از فر خارج و بعد از سرد شدن به ظرف مورد نظر منتقل می نماییم.

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این آموزش ثبت نشده است.

پاسخی بگذارید