چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

سوفله شکلاتی

سوفله شکلاتی

1.2 هزار بازدید
1 ساعت
مواد لازم

شکلات – 60 گرم
شکر – نصف لیوان و دو قاشق
شیر – سه چهارم لیوان
تخم مرغ – 4 عدد
آرد – 3 قاشق غذاخوری
پودر کاکائو – 3 قاشق غذاخوری
کرم تارتار (دلخواه) – یک چهارم قاشق چایخوری
شکر و کره برای چرب کردن قالب – به میزان لازم

طرز تهیه سوفله شکلاتی

شیر و  نصف شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت میگذاریم تا شکر در شیر حل شود. زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا میکنیم . زرده تخم مرغ و مابقی شکر را در یک قابلمه ریخته و آرد را روی آن الک می کنیم و خوب مخلوط می نماییم شیر را به آن اضافه کرده و روی حرارت ملایم میگذاریم و خوب هم می زنیم تا ته نگیرد و به دیواره ظرف نچسبد تا مایه غلیظ شود. پس از غلیظ شدن از روی حرارت برداشته و شکلات های خرد شده را به آن اضافه و هم می زنیم حرارت مایه سوفله ، شکلات ها را ذوب می کند. مایه آماده شده را از صافی رد میکنیم تا مایه یک دستی بدست بیاید ، پودر کاکائو را روی مواد الک و مخلوط می نماییم.

سفیده ها را با سرعت متوسط همزن می زنیم و در حین کار کرم تارتار را اضافه می کنیم کمی که سفیده پف کرد دو قاشق شکر را به آن اضافه و با سرعت بالای همزن ، سفیده را می زنیم تا کاملا پف کند . یک سوم سفیده را به مایه آماده شده اضافه و هم می زنیم تا یک مخلوط شل و یکنواخت بدست بیاید مابقی سفیده را در دو مرحله اضافه و به آرامی مخلوط میکنیم.

قالب را با کره آب شده چرب می کنیم و داخل آن شکر می ریزیم و خوب می چرخانیم و شکر اضافه را خالی میکنیم و مواد سوفله شکلاتی را داخل قالب ها می ریزیم و روی آن را با قاشق صاف میکنیم .

یک کاغذ روغنی به شکل مستطیل به اندازه دور قالب بریده البته عرض مستطیل از ارتقاع قالب دو سانتیمتری بزرگتر باشد و کاغذ را دور قالب از بیرون پیچیده و چسب می زنیم قسمت بالای کاغذ که بالاتر از قالب است را با قلمو چرب می نماییم.

فر را با درجه 210 درجه سانتیگراد از قبل گرم می کنیم و به مدت 10 دقیقه سوفله را داخل آن قرار می دهیم بعد درجه فر را به 180 درجه سانتیگراد کم کرده و به مدت 20 تا 25 دقیقه زمان می دهیم.

نکته :

  • سوفله شکلاتی را باید داغ سرو نمود.
آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این آموزش ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید