چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

3-tasting-dessert

دسر سه مزه

4.1 هزار بازدید
45 دقیقه + 6 ساعت
مواد لازم

 شیر سرد- 500 سی سی
نشاسته ذرت – یک و نیم قاشق سوپخوری
آرد – 1 قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ – 1 عدد
شکر – 4 قاشق سوپخوری
پودر ژلاتین – یک و نیم قاشق مرباخوری
وانیل شکری – نصف قاشق مرباخوری
بیسکویت پتی بور کاکائویی – 1 بسته
آبجوش – 300 میلی لیتر
پودر ژله – 1 بسته

طرز تهیه دسر سه مزه

پودر ژله را در آبجوش حل کرده و داخل قالب می ریزیم ( برای بهتر حل شدن ژله در آبجوش بهتر است روی بخار آب قرار داده و هم بزنیم) در یخچال قرار می دهیم تا ژله بسته شود.

پودر ژلاتین را با شکر مخلوط میکنیم .

نشاسته ذرت را در شیر ریخته و روی حرارت قرار میدهیم سپس آرد ، زرده تخم مرغ و مخلوط پودر ژلاتین و شکر را به آن اضافه میکنیم مواد را هم زده تا غلیظ شود مثل فرنی . ( هر چه حرارت کمتر و زمان غلیظ شدن طولانی تر باشد بهتر است) پودینگ را از روی حرارت برداشته و وانیل را به آن اضافه میکنیم و به مدت نیم ساعت صبر میکنیم تا پودینگ خنک شود در این مدت چند بار پودینگ را هم می زنیم تا رویه نبندد.

ژله بسته شده در قالب را از یخچال بیرون آورده و روی آن از نصف پودینگ آماده شده می ریزیم سپس یک لایه بیسکویت می چینیم و مابقی پودینگ را روی آن می ریزیم و به مدت 6 ساعت در یخچال قرار میدهیم.

برای از قالب جدا کردن با پشت چاقو دسر را از قالب جدا کرده و قالب را مدت کوتاهی در آب گرم گذاشته و دسر سه مزه را بر میگردانیم.

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها
  • مظاهری گفته:
    سلام شما که زحمت میکشید این دستور را قرار می دهید لااقل اسمی از بهارسایت یا مدیر محترم این سایت خانم بهارک مبینی ببرید که زحمت کشیدند و این دستور را در تلویزیون آموزش دادند
پاسخی بگذارید