چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

chichen

خواص مرغ

8.7 هزار بازدید
ندارد
مواد لازم
ندارد

طرز تهیه خواص مرغ

مرغ منبع خیلی خوب  پروتئین است و 120 گرم آن حدود 70 درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد. یكی از بهترین منابع پروتیین گوشت سینه ‏ی مرغ است. ۹۰گرم سینه‏ ی مرغ، فقط حدود سه گرم چربی دارد. افرادی که می ‏خواهند که مقدار چربی غذای ‏شان را کم کنند، می ‏توانند از گوشت سینه مرغ استفاده کنند. چربی گوشت سینه مرغ نصف چربی گوشت ران مرغ است.

مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین (B3نیاسین)است.  DNAبه ویتامین B3 نیاز دارد و کمبود نیاسین به اندازه ‏ی کمبود سایر ویتامین‏های گروه B در ارتباط مستقیم با بیماری های ژنتیکی می ‏باشد، علاوه بر این دریافت منظم غذاهای غنی از ویتامین B3(نیاسین) مانند گوشت مرغ، از بروز بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‏های شناختی مرتبط با افزایش سن جلوگیری به عمل می‏ آورد علاوه بر عملکرد نیاسین در  DNA، این ویتامین برای تبدیل پروتئین‏ ها، چربی‏ ها و کربوهیدرات‏ های بدن به انرژی، ضروری و لازم می‏ باشد نیاسین به کنترل قند خون کمک می ‏کند و فعالیت هورمون انسولین را تنظیم می ‏کند .مصرف 120 گرم گوشت مرغ حدود 72 درصد نیاز بدن به این ویتامین را برآورده می ‏سازد.

مرغ منبع خوبی از ویتامین B6  نیز می‏ باشد. این ترکیب خوب ویتامینی B ، مرغ را به عنوان یک غذای مفید برای تامین انرژی سوخت و ساز (متابولیسم) بدن معرفی می‏ کند، 120  گرم گوشت مرغ حدود 32 درصد از نیاز ما به ویتامین B6 را برطرف می ‏سازد.

گوشت مرغ همچنین یک منبع خوب سلنیوم می‏ باشد. سلنیوم یکی از اجزای بسیار مهم واکنش‏های متابولیکی در بدن می‏ باشد که عبارتند از متابولیسم  هورمونهای تیروئیدی، سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی و سیستم ایمنی. مصرف 120 گرم گوشت مرغ 40 درصد نیاز روزانه ی بدن به سلنیوم را بر طرف می ‏سازد.

ویتامین B۶در كاهش میزان هوموسیتین، ماده‏ای كه باعث صدمه به شریان و در نتیجه خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی می‏شود، نقش مهمی دارد.

تحقیقات نشان داده‏اند كه وجود سینه‏ ی مرغ در رژیم غذایی در كاهش كلسترول و فشار خون مؤثر است. تمام قسمت‏های مرغ از نظر مغذی بودن یكسان نیستند.. از مصرف پوست و گوشت تیره ‏ی مرغ تا حد امكان خودداری شود. این دو حاوی میزان بیشتری چربی اشباع شده هستند.

دسته بندی ها

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها
  • امين واحدي گفته:
    باسلام واقعا تعجب كردم
دیدگاهتان را بنویسید