چی بخوریم؟

چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

bavarian-cake

باوارین کیک توت فرنگی

2.7 هزار بازدید
45 دقیقه + 8 ساعت
مواد لازم
آرد الک شده – 125 گرم
شکر دانه ریز – 150 گرم
زرده تخم مرغ – 3 عدد
سفیده تخم مرغ – 6 عدد
بیکینگ پودر – 1 قاشق چایخوری
وانیل – 1 قاشق چایخوری
نمک – ¼ قاشق چایخوری
آب ولرم – 80 میلی لیتر
روغن مایع – 60 میلی لیتر
مواد لازم برای کرم باوارین
پوره توت فرنگی – 300 گرم
خامه صبحانه – 400 گرم
شیر – 250 میلی لیتر
پودر ژلاتین – 3 قاشق سوپخوری
آب سرد – 125 میلی لیتر
زرده تخم مرغ – 4 عدد
شکر– 300 میلی لیتر
وانیل – 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه باوارین کیک توت فرنگی

طرز تهیه کیک :

سفیده را با همزن برقی زده تا پف کند سپس نیمی از شکر را به تدریج اضافه میکنیم و با همزن برقی میزنیم تا شکر در سفیده حل شود.

زرده تخم مرغ را با 80 میلی لیتر آب ولرم و مابقی شکر مخلوط کرده و با همزن می زنیم تا حجم پیدا کند و کرم رنگ شود، سپس روغن را اضافه کرده و هم می زنیم. (در زمان زدن زرده 2 یا 3 بار اطراف ظرف را با لیسک تمیز میکنیم)

آرد ، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و سه بار از الک رد میکنیم و به تدریج به زرده تخم مرغ اضافه میکنیم و هم می زنیم ، سپس سفیده را به مخلوط اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی و به یک جهت هم می زنیم . سینی 30* 40 را انتخاب و کمی چرب میکنیم و کاغذ روغنی می اندازیم و مواد کیک را داخل آن پخش و صاف میکنیم و در دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه قرار می دهیم. (فر را از قبل گرم میکنیم)

طرز تهیه کرم باوارین :

پودر ژلاتین را روی آب سرد ریخته و روی بخار آب قرار میدهیم تا پودر ژلاتین حل شود.

شکر را به تدریج به زرده تخم مرغ  اضافه کرده و روی حرارت بخار آب قرار میدهیم و با همزن دستی هم می زنیم سپس وانیل ، پودر ژلاتین حل شده در آب و شیر که به دمای جوش رسیده را اضافه میکنیم و هم می زنیم بعد پوره توت فرنگی را اضافه و مخلوط میکنیم . مواد کرم باوارین را در دمای محیط قرار می دهیم تا دمای آن کاهش یابد  بعد خامه را اضافه میکنیم و در دمای محیط قرار داده و هر از چندگاهی هم می زنیم تا دمای باوارین کم شود.

کیک را که پخته و سرد شده است را به اندازه رینگی که داریم برش زده و اطراف رینگ روی کیک برش خورده، توت فرنگی نصف شده قرار میدهیم و سپس کرم باوارین را روی آن می ریزیم و در یخچال به مدت 8 ساعت قرار میدهیم .

میتوان یک کیک دیگر به اندازه رینگ برش زده و روی باوارین گذاشت و بعد در زمان سرو روی باوارین کیک توت فرنگی را با خامه فرم گرفته تزیین نمود.

آموزش‌های مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای این آموزش ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید