چی بخوریم؟

مرجع آشپزی ایرانی و بین المللی

باقلوا

136 بازدید 1 ساعت

طرز تهیه باقلوا:

برای تهیه خمیر لواش باقلوا ابتدا شیر ، بیکینگ پودر ، روغن و زرده تخم مرغ را با هم مخلوط می کنیم و کم کم آرد را اضافه و هم می زنیم تا خمیر نرمی حاصل شود که به دست نچسبد و سفت نباشد ، خمیر را خوب مالش داده و در یک کیسه نایلون به مدت 2 تا 3 ساعت در دمای آشپزخانه استراحت می دهیم .

هل را کوبیده و با پودر بادام یا پسته و خاکه قند مخلوط می نماییم.

بعد از استراحت خمیر، از آن به اندازه یک نارنگی برمی داریم و سطح صافی را آردپاشی نموده و خمیر را خیلی نازک با وردنه باز می نماییم داخل سینی را چرب کرده و خمیر باز شده را داخل آن پهن می کنیم و آرد اضافه ی خمیر را با برسی بر میداریم و به همین روش سه ورق لواش دیگر تهیه نموده و روی خمیر نازک داخل سینی قرار می دهیم سپس روی آن را از مخلوط هل و بادام و خاکه قند پر می کنیم کمی گلاب روی آن پاشیده و با پشت قاشق فشار می دهیم تا صاف شود. 2 تا 4 ورق لواش دیگر از خمیر باز کرده و روی مخلوط بادام و قند قرار می دهیم با چاقو به صورت لوزی یا مربع برش می دهیم .

کره (روغن) را آب کرده و روی باقلواها می ریزیم و سینی فر را روی پنجره اول فر به طرف پایین با حرارت 300 درجه به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار می دهیم تا روی باقلواها کمی طلایی رنگ شود . سینی فر را از فر خارج کرده تا کمی سرد شود. شربت را به دفعات روی باقلوا می ریزیم تا باقلواها خمیر نشوند.

طرز تهیه شربت باقلوا: شکر را در آب حل کرده و روی حرارت می گذاریم تا جوش بیاید و کمی غلیظ شود گلاب را اضافه و چند جوش که زد شربت را از روی حرارت بر می داریم کمی که خنک شد روی باقلواها می ریزیم.

نکته:
  • لواش باقلوا را باید به اندازه سینی باز نمایید.
  • در صورت استفاده از بادام باید پوست بادام ها گرفته شود.

برچسب ها :

, , , , , , ,

دسته بندی ها :

دسر , شیرینی
نظرات 0 نظر

هیچ نظری ارسال نشده است.

یک پیشنهاد
Grilled-Peaches-with-sauce

هلوی گریل شده با سس

هلو ها را نصف میکنیم هسته آن را...

ادامه مطلب
برترین مطالب
اخرین ها
تمامی حقوق این وبسایت برای چی بخوریم؟ محفوظ است.
طراحی شده توسط کروات